Dani otvorenih vrata Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu – SOS za stare novine

Posted by () on 13-09-2010 at 10:36 AM

Djelatnici Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu će posjetiteljima Dana otvorenih vrata NSK na razne interaktivne načine predstaviti sve metode koje se u Knjižnici koriste za zaštitu i očuvanje starih novina. Najvažniji dio programa tako su informativno-edukativni seminar Kako postati suradnik na Portalu starih hrvatskih novina i časopisa, pokazne radionice s temom Klinika za stare novine te radionice Mikrofilmiranje novina i Digitalizacija novina. Tu svakako valja još dodati organizirani obilazak Knjižnice za zaInteresirane posjetitelje te upoznavanje s organizacijom Knjižnice kao i načinom njezina rada.

Raspored događanja